środa, 17 lipca 2013

Masaż bańką chińską

Historia baniek chińskich liczy sobie już 3000 lat. Tyle czasu znajdują swoje zastosowanie w medycynie chińskiej. Terapia podciśnieniem, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza wraz z masażem i akupresurą należy do najstarszych metod leczenia. Już wówczas zauważono korzystny wpływ podciśnienia w chorobach górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.
Skuteczność działania baniek chińskich została potwierdzona już trzy tysiące lat temu. Wówczas zastosowanie baniek w chińskiej medycynie nie miała jednak nic wspólnego z upiększaniem i wyszczuplaniem. Dawniej baniek używano głównie do przywracania zdrowia.
Bańki, tak samo jak i inne sprzęty pomocne przy leczeniu, przechodziły swoją ewolucją. Zaczęło się od baniek wykonanych z rogów, potem nastąpiła era baniek bambusowych, a następnie szklanych i w końcu gumowych.
Masaż bańką chińską znany na Wschodzie od wieków, w naszym kraju jest stosunkowo nową metodą lecz coraz bardziej popularną.
Pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Masaż ten ma nieocenioną moc w zwalczaniu celulitu lub jako drenaż limfatyczny.



Zgrabna sylwetka oraz jędrna i gładka skóra są marzeniem każdej kobiety. Niestety, taki defekt jak cellulit spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Cellulit to problem 99% kobiet, a bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, zwiększa ukrwienie tkanek oraz rozbija tkankę tłuszczową, Efektem jest zdecydowana poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi.
Masaż bańką może obejmować całe ciało lub tylko strefy objęte cellulitem – najczęściej powłoki brzuszne, biodra, uda i pośladki.

Sesja masażu bańką chińską trwa ok. 15 - 30 minut i powinna być wykonywana w seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Podczas terapii mogą wystąpić wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegów jest natomiast delikatna skóra, pękające naczynka, żylaki, zaognione zmiany skórne oraz uszkodzenia naskórka. Bezwzględnie z masażu muszą zrezygnować osoby z wszelkimi odmianami nowotworów, gruźlicą, wysiękowym zapaleniem stawów oraz z gorączką.
Bańki chińskie, oprócz zastosowań kosmetycznych można również wykorzystać do masażu kręgosłupa, leczenia stanów zapalnych mięśni i stawów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz